מה זה הדבר הזה?

מה היא אמנות המנהיגות ההשתתפותית – The Art of Participatory Leadership?

בעולם שהולך ונעשה מורכב ומפוצל יותר וArt-of-Hosting_Banner_L_112612A1יותר, פתרונות וחידושים אמיתיים אינם תלויים עוד במנהיג אחד או נקודת מבט אחת, אלא בתמונה הגדולה יותר של האינטליגנציה הקולקטיבית שלנו. אמנות המנהיגות השתתפותית היא מענה למורכבות הגלובלית הזו, בתקופה שבה מוסדות היררכיים אינם מצליחים ליצר מענה לאתגרי המחר. זהו מרחב פעולה עבור אלה המחפשים למצוא דפוסים יעילים ובריאים חדשים לארגון, לחדשנות ולאינטראקציה אנושית כדי ליצור צורות חדשות שתשרתנה את כולנו טוב יותר.

אמנות המנהיגות השתתפותית היא למעשה ביטוי של דרכים אותנטיות של להיות עם אחרים, ולהיות עם המציאות כפי שהיא מתהווה, כאן ועכשיו. זוהי פרקטיקה של יצירת התנאים שבהם האינטליגנציה הקולקטיבית שלנו יכולה להתגלות כך שניתן לעבוד איתה.

אמנות המנהיגות ההשתתפותית היא עיסוק התנסותי המיושם בהקשרים רבים – בקהילות, במגזר הפרטי, באקדמיה, במערכות בריאות, במסגרות חינוכיות, ובפעילות לשינוי חברתי ברחבי העולם.

מה זה Art of Hosting and Harvesting conversations that matter?

aohאו בקיצור – AoH, היא גישה להנחיה ואסופת מתודולוגיות שפותחה בשני העשורים האחרונים על ידי רשת רחבה של אנשי מקצוע מרקעים מגוונים.  בשנים האחרונות הרשת מתפשטת במהירות וגדלה בכל רחבי העולם. ארגונים, קהילות, ואנשים מכל תחומי החיים לוקחים חלק בדרך חדשה של עבודה שמשלבת את המיטב ממה שכולנו יודעים על כוחה של שיחה. אנו מגלים מחדש את זה, ביחד.

לרשת AoH אין מבנה פורמלי או מעמד משפטי, מנהיג נבחר, אין לה תכנית הסמכה ואין לה גוף שליטה. היא מבוססת על רשת מתרגלים, עם קהילות עמיתים מקומיות; היא מחויבת ללמידה ונדיבה עם השיתוף והתמיכה שלה.

באתיקה הנהוגה ברשת מקובל כי הצעד הראשון שלךבכדי להפוך לחבר הוא להשתתף באחת מסדנאות ההכשרה הרבות המאורגנות בעולם. קבוצה בינלאומית של  מנחים בכירים – Stewards – מחזיקה את הדפוס העמוק יותר של התרגול ומבטיחה את איכות ההכשרות ואת היושרה של הרשת העולמית.

הצטרפו לקהילה גלובלית של בעלי מקצוע המיישמים תהליכי שינוי השתתפותיים ואינטגרטיביים. בואו ללמוד מתודות, מפות וכלי תכנון בכדי להניע אזרחים, קבוצות וארגונים. יחד נחולל שיחה משמעותית, שיתופי פעולה מכוונים, ופעולה-נתמכת-קבוצה לטובת הכלל.